Welding Machines
Техническая спецификация товара
| Производитель: | DAEWOO | Вес: | 3.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 17.4 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 19.2 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 3.652 kg |
| Shipping Box Width | 27.6 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.009221 cubm |
| Unit Gross Weight | 3.65 kg |
| Unit Net Weight | 3.2 kg |
| Power consumption | 5700 Watts |
| Power supply requirements | 145-230V |
| Max current | 140 A |
| Category Code | WEL |
| Power tool type | Welding machine |
| Electrode diameter | 1.6-2.5mm |
| ISL at max | 60% |
| Welding current | 10-140A |
| Welding features | Anti Stick/Arc Force Control/Hot Start/Overheat Protection |
| Welding process | Arc |


