USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRANSCEND | Weight: | 0.004kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.017 kg |
| Shipping Box Width | 1 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00013 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.017 kg |
| Unit Net Weight | 0.004 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm |
| Model name | JetFlash 790C |
| USB type C | 1 |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Category Code | MDU |


