USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTENSO | Weight: | 0.006kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 15 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 1 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.02 kg |
| Shipping Box Width | 10.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001575 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.006 kg |
| Colour | Silver |
| Dimensions | 17 x 59 x 7 mm |
| Model name | Ultra Line |
| USB 3.0 | 1 |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Linux | Yes |
| Flash memory capacity | 64GB |
| Write speed | 70 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |


