USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | LEXAR | Weight: | 0.00212kg |
|---|
| Unit Brutto Volume | 0.0001851 cubm |
|---|---|
| Unit Gross Weight | 0.023 kg |
| Unit Net Weight | 0.00212 kg |
| Dimensions | 17.33 x 14.95 x 7.45 mm |
| Model name | JumpDrive S47 |
| USB 3.1 | 1 |
| Flash memory capacity | 256GB |
| Read speed | 250 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |


