USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | NETAC | Weight: | 0.007kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 13.5 cm |
| Shipping box quantity | 20 |
| Shipping Box Weight | 0.395 kg |
| Shipping Box Width | 11 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001002 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02 kg |
| Unit Net Weight | 0.007 kg |
| Model name | U185 |
| USB 3.0 | 1 |
| Depth | 8.5 mm |
| Height | 19.5 mm |
| Width | 57.5 mm |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Linux | Yes |
| Windows XP | Yes |
| Flash memory capacity | 256GB |
| Category Code | MDU |


