USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRANSCEND | Weight: | 0.01kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.01 kg |
| Shipping Box Width | 0.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 6.825e-005 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.01 kg |
| Unit Net Weight | 0.01 kg |
| Dimensions | 62 mm x 20 mm x 7.8 mm |
| USB 3.2 | 1 |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Linux | Yes |
| Flash memory capacity | 256GB |
| Read speed | 420 MBytes/sec |
| Write speed | 400 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |


