USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | TRANSCEND | Weight: | 0.0085kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.017 kg |
| Shipping Box Width | 1 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00013 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.017 kg |
| Unit Net Weight | 0.0085 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 61.5 mm x 18.6 mm x 8.7 mm |
| Model name | JetFlash 700 |
| USB 3.1 | 1 |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| MacOS | Yes |
| Linux | Yes |
| Flash memory capacity | 128GB |
| Category Code | MDU |


