USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTENSO | Weight: | 0.008kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 37.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 25 cm |
| Shipping box quantity | 96 |
| Shipping Box Weight | 2.66 kg |
| Shipping Box Width | 18 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001758 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.0277083 kg |
| Unit Net Weight | 0.008 kg |
| Colour | Silver |
| Dimensions | 17 x 59 x 7 mm |
| USB 2.0 | 1 |
| Flash memory capacity | 8GB |
| Read speed | 28 MBytes/sec |
| Write speed | 6.5 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |
| Flash drive series | Alu Line |


