USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTENSO | Weight: | 0.008kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 40 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 25.5 cm |
| Shipping box quantity | 96 |
| Shipping Box Weight | 2.76 kg |
| Shipping Box Width | 19 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0002019 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.02875 kg |
| Unit Net Weight | 0.008 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 17 x 59 x 7 mm |
| USB 2.0 | 1 |
| Flash memory capacity | 16GB |
| Read speed | 28 MBytes/sec |
| Write speed | 6.5 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |
| Flash drive series | Alu Line |


