USB Flash Drives
Technical info of the product
| Manufacturer: | SANDISK BY WESTERN DIGITAL | Weight: | 0.0091kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 30 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 16.2 cm |
| Shipping box quantity | 50 |
| Shipping Box Weight | 1.18 kg |
| Shipping Box Width | 11 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001069 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.024 kg |
| Unit Net Weight | 0.0091 kg |
| Dimensions | 9.4 x 38.1 x20.07mm |
| USB type C | 1 |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| Windows Vista | Yes |
| MacOS | Yes |
| Flash memory capacity | 64GB |
| Read speed | 150 MBytes/sec |
| Category Code | MDU |
| Flash drive series | Ultra Dual Drive |
| Flash drive features | OTG |


