Illumination
Technical info of the product
| Manufacturer: | NITECORE | Weight: | 0.0425kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 16 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.171 kg |
| Shipping Box Width | 5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0008 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.171 kg |
| Unit Net Weight | 0.0425 kg |
| Battery | AA x2 |
| Model name | HA23 |
| Battery run time up to | 130 hours |
| Light output | 250 Lumen |
| Flashlight series | H |
| Illumination application | Headlight |
| IP Rating | IP67 |
| LED | CREE XP-G2 S3 LED |
| Max Beam distance | 56 m |
| Special modes | Location Beacon |
| Category Code | ILU |


