Server Parts
Technical info of the product
| Manufacturer: | DELL | Weight: | 0.15kg |
|---|
| Shipping box quantity | 1 |
|---|---|
| Unit Brutto Volume | 0.00644 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.27 kg |
| Unit Net Weight | 0.15 kg |
| SSD Capacity | 480GB |
| Form Factor | 3,5" |
| Port Type | SATA 6Gbps |
| Drive generation | 14 |
| Drive replacement | Hot swap |
| Data transfer rate | 6 Gbps |
| Category Code | SCO |


