Server Disk Drive Controllers
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTEL | Weight: | 0.15kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 26 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 6 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.36 kg |
| Shipping Box Width | 19 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002964 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.36 kg |
| Unit Net Weight | 0.15 kg |
| Model name | RMS3CC040 |
| PCIE | Yes |
| Number of ports | 4 |
| Port Type | SAS/SATA 12Gbps |
| Data transfer rate | 12 Gbps |
| Category Code | DDC |


