Server Disk Drive Controllers
Technical info of the product
| Manufacturer: | INTEL | Weight: | 0.25kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 23.2 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.287 kg |
| Shipping Box Width | 14.7 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.001876 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.287 kg |
| Unit Net Weight | 0.25 kg |
| SATA | Yes |
| PCIE | Yes |
| Number of ports | 8 |
| SAS | Yes |
| Data transfer rate | 12 Gbps |
| Category Code | DDC |


