Mainboards
Technical info of the product
| Manufacturer: | SUPERMICRO | Weight: | 1.5kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 9 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2 kg |
| Shipping Box Width | 34 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01316 cubm |
| Unit Gross Weight | 2 kg |
| Unit Net Weight | 1.5 kg |
| USB 3.0 | 7 |
| RJ45 | 2 |
| Socket | S3647 |
| Memory type | DDR4 |
| Chipset | Intel C621 |
| M.2 | 1 |
| Integrated LAN | Gigabit |
| PCI-Express 3.0 16x | 3 |
| 15pin D-sub | 1 |
| COM | 1 |
| Form Factor | EATX |
| Memory slots | 16 |
| RAID | SATA 0, 1, 10 |
| Memory features | LRDIMM/RDIMM |
| COM via Header | 1 |
| CPU's | Xeon |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| PCI-Express 3.0 8x | 4 |
| Category Code | MBS |


