HDCVI Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.35kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 55.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 23 cm |
| Shipping box quantity | 20 |
| Shipping Box Weight | 10.3 kg |
| Shipping Box Width | 43.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002776 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.515 kg |
| Unit Net Weight | 0.35 kg |
| Dimensions | 174.5mm×70.6mm×72.3mm |
| Power consumption | 4.3 Watts |
| Microphone | Built-in |
| Pixel Resolution | 8 Mega Pixel |
| Power options | 12V |
| Environment | Outdoor |
| BNC | 1 |
| Effective pixels | 3840 (H)× 2160 (V) |
| Focal Length | 2.8mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0 Lux |
| Network Camera Type | Outdoor |
| Focal length | 2.8 - 3.5mm |
| Net camera resolution | 8MP and more |
| Video interface | HDCVI |
| Category Code | HSC |


