HDCVI Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.33kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 9.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.45 kg |
| Shipping Box Width | 10.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002045 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.45 kg |
| Unit Net Weight | 0.33 kg |
| Dimensions | 174.5 mm × 70.6 mm × 72.3 mm |
| Power consumption | 3 Watts |
| Microphone | Built-in |
| Pixel Resolution | 5 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7 inch CMOS |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25s–1/100000s; NTSC: 1/30s–1/100000s |
| Power supply requirements | 12V ±30% DC |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V/PoE |
| BNC | 1 |
| Effective pixels | 2592×1944 |
| Focal Length | 3.6mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Focal length | 3.6 - 4mm |
| Net camera resolution | 5 - 7MP |
| Category Code | HSC |


