HDCVI Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.27kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 24 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 12 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.482 kg |
| Shipping Box Width | 11 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003168 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.482 kg |
| Unit Net Weight | 0.27 kg |
| Power consumption | 5.2 Watts |
| Microphone | Built-in |
| Pixel Resolution | 5 Mega Pixel |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25s–1/100000s ;NTSC: 1/30s–1/100000s |
| Power supply requirements | 12 VDC |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 3.6 mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Focal length | 3.6 - 4mm |
| Net camera resolution | 5 - 7MP |
| Video interface | HDCVI |
| Category Code | HSC |


