HDCVI Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.55kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 25 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.75 kg |
| Shipping Box Width | 14 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00385 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.75 kg |
| Unit Net Weight | 0.55 kg |
| Dimensions | 209.9mm×90.4mm×90.4mm |
| Power consumption | 12.1 Watts |
| Sensor size | 1/2.8" CMOS |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25~1/100000s NTSC: 1/30~1/100000s |
| Video-Out | 1 |
| Power supply requirements | 12V DC ±30% |
| Power options | 12V |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 2.7-12 mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Video interface | HDCVI |
| Category Code | HSC |


