HDCVI Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.36kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.461 kg |
| Shipping Box Width | 10.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002152 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.461 kg |
| Unit Net Weight | 0.36 kg |
| Colour | Black |
| Power consumption | 3.6 Watts |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7" |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25~1/100000s, NTSC: 1/30~1/100000s |
| Power supply requirements | 12 VDC |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| BNC | 1 |
| Effective pixels | 1920(H)×1080(V) |
| Focal Length | 2.8mm |
| Min. Illumination | 0.02 Lux |
| Network Camera Type | HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Focal length | 2.8 - 3.5mm |
| Net camera resolution | 2 - 4MP |
| Video interface | HDCVI |
| Category Code | HSC |


