NVR
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 1.6kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 36 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.936 kg |
| Shipping Box Width | 14 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02167 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.94 kg |
| Unit Net Weight | 1.6 kg |
| Dimensions | 375 x 281.5 x 56mm |
| Power consumption | 6.9 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 3.0 | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -10°C ~ +55°C |
| HDMI | 1 |
| 15pin D-sub | 1 |
| Power supply requirements | DC12V/4A |
| SATA | Yes |
| Number of drives/bays | 2 |
| Rack 1U | Yes |
| Alarm In | 4 |
| Alarm Out | 2 |
| Number of Channels | 16 |
| Category Code | NVR |


