IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | AXIS | Weight: | 0.7kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 17.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 9 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.96 kg |
| Shipping Box Width | 16.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002599 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.96 kg |
| Unit Net Weight | 0.7 kg |
| Dimensions | 66 mm ø 149 mm |
| Power consumption | 11.9 Watts |
| Operating temperature range | -40 °C to 50 °C |
| Pixel Resolution | 6 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/1.8” |
| Electronic Shutter Speed | 1/16000 s to 1 s |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V |
| Environment | Outdoor |
| Min. Illumination | 0.16 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/Outdoor |
| Category Code | FNC |


