IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.685kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 16 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 14 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.89 kg |
| Shipping Box Width | 16 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003584 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.89 kg |
| Unit Net Weight | 0.685 kg |
| Dimensions | 108.3 mm × Φ122 mm |
| Microphone | Built-in |
| Operating temperature range | –30°C to +60°C |
| Pixel Resolution | 8 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8" |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Min. Illumination | 0.007 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


