IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.59kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 25 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10.8 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.78 kg |
| Shipping Box Width | 13.7 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003699 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.78 kg |
| Unit Net Weight | 0.59 kg |
| Dimensions | 192.7 mm × 70.5 mm × 66.4 mm |
| Power consumption | 3.5 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -40°C~+60°C |
| Pixel Resolution | 8 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8” |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE (802.3af) |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Alarm In | 1 |
| Alarm Out | 1 |
| Effective pixels | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Focal Length | 2.8mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.007 Lux |
| Network Camera Type | HDTV/Megapixel |
| Category Code | FNC |


