IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | OTH | Weight: | 0.25kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 19 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 20.1 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.17 kg |
| Shipping Box Width | 19.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.007447 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.17 kg |
| Unit Net Weight | 0.25 kg |
| Power consumption | 12.4 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| Operating temperature range | -30°C~+60°C |
| Pixel Resolution | 5 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7” |
| Power supply requirements | DC 12V |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Alarm In | 1 |
| Alarm Out | 1 |
| Focal Length | 2.7 mm - 13.5 mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


