IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.47kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 20.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.59 kg |
| Shipping Box Width | 11 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002255 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.59 kg |
| Unit Net Weight | 0.47 kg |
| Power consumption | 6.8 Watts |
| Microphone | Built-in |
| Operating temperature range | -40°C~+60°C |
| Pixel Resolution | 5 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7” |
| Power supply requirements | 12VDC |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


