IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.387kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 13.3 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11.4 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.536 kg |
| Shipping Box Width | 13.6 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002062 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.536 kg |
| Unit Net Weight | 0.387 kg |
| Dimensions | 62.0 mm × Φ110.0 mm |
| Power consumption | 5.1 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| Operating temperature range | -30°C~+55°C |
| Pixel Resolution | 5 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7” |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| Alarm In | 1 |
| Alarm Out | 1 |
| Focal Length | 1.4 mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.006 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/Outdoor |
| Category Code | FNC |


