IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 4.7kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 27 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 51.7 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 7.08 kg |
| Shipping Box Width | 27 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.03769 cubm |
| Unit Gross Weight | 7.08 kg |
| Unit Net Weight | 4.7 kg |
| Dimensions | Φ190 mm × 332 mm |
| Power consumption | 20 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| Operating temperature range | –40°C to +70°C |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8" |
| Electronic Shutter Speed | 1/1 s–1/30000 s |
| Power supply requirements | AC 24V/3A ± 25% (standard) PoE+ (802.3at) |
| Power options | PoE |
| Environment | Outdoor |
| Alarm In | 2 |
| Alarm Out | 1 |
| Focal Length | 4.9 mm–156 mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Optical Zoom | 32 x |
| Category Code | FNC |


