IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.74kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 15.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 15.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.896 kg |
| Shipping Box Width | 13.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003243 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.896 kg |
| Unit Net Weight | 0.74 kg |
| Dimensions | Φ122.0 mm × 108.3 mm |
| Power consumption | 7.5 Watts |
| Microphone | Built-in |
| Operating temperature range | -30°C~+60°C |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/1.8” |
| Power supply requirements | 12V DC |
| Camera design | Eyeball |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 2.7 mm-12 mm |
| Min. Illumination | 0.003 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/Outdoor |
| Category Code | FNC |


