IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.35kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 14 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.49 kg |
| Shipping Box Width | 14 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002254 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.49 kg |
| Unit Net Weight | 0.35 kg |
| Dimensions | 81 mm × Φ109.9 mm |
| Power consumption | 5.2 Watts |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -40°C to +60°C |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/3” |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100000 s |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE (802.3af) |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| Effective pixels | 2688 (H) × 1520 (V) |
| Focal Length | 2.88mm |
| Min. Illumination | 0.008 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


