IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.86kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 30.8 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 14.4 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.094 kg |
| Shipping Box Width | 15.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.006875 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.09 kg |
| Unit Net Weight | 0.86 kg |
| Dimensions | 244.1 mm × Φ90.4 mm |
| Power consumption | 9.6 Watts |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -30°C~+60°C, |
| Pixel Resolution | 4 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/3” |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100000 s |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE (802.3af) |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Effective pixels | 2688 (H) × 1520 (V) |
| Focal Length | 2.7mm~13.5mm |
| Min. Illumination | 0.008 Lux |
| Network Camera Type | HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


