IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 43 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 26.3 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 4.922 kg |
| Shipping Box Width | 26.3 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02974 cubm |
| Unit Gross Weight | 4.92 kg |
| Unit Net Weight | 3 kg |
| Dimensions | Φ160 mm × 295 mm |
| Power consumption | 22 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -40°C~+70°C |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Electronic Shutter Speed | 1/1 s–1/30,000 s |
| Power supply requirements | 12V/3A, PoE+(802.3at), 22W max |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Alarm In | 2 |
| Alarm Out | 1 |
| Effective pixels | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Focal Length | 1/2.8” |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor/PTZ |
| Category Code | FNC |


