IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 2.5kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 26 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 37.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 4.79 kg |
| Shipping Box Width | 25.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02486 cubm |
| Unit Gross Weight | 4.79 kg |
| Unit Net Weight | 2.5 kg |
| Dimensions | Φ186(mm) x 253(mm) |
| Power consumption | 13 Watts |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| Operating temperature range | -40°C ~ 60°C (-40°F ~ +140°F) |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8” |
| Electronic Shutter Speed | 1/1s~1/30,000s |
| Power supply requirements | AC24V/1.5A(±10%), PoE+(802.3at) |
| Camera design | Dome |
| Environment | Outdoor |
| Alarm In | 2 |
| Alarm Out | 1 |
| Effective pixels | 1920(H) x 1080(V) |
| Focal Length | 4.8mm~120mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


