IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | OTH | Weight: | 0.49kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 15.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 13.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.74 kg |
| Shipping Box Width | 15.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.003243 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.74 kg |
| Unit Net Weight | 0.49 kg |
| Dimensions | Φ128x63mm |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 1 |
| Operating temperature range | -30°C ~ 60°C |
| Sensor size | 1/2.8” STARVIS™ CMOS |
| Electronic Shutter Speed | 1/1s~1/30,000s |
| Power supply requirements | DC 12V/1.5A, PoE |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| Effective pixels | 1920(H) x 1080(V) |
| Focal Length | 2.7mm~8.1mm |
| Min. Illumination | 0.005 Lux |
| Network Camera Type | PTZ |
| Category Code | FNC |


