IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 14 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.495 kg |
| Shipping Box Width | 14 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.002156 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.495 kg |
| Unit Net Weight | 0.3 kg |
| Operating temperature range | -40°C~+60°C |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Power supply requirements | PoE /12VDC |
| Camera design | Dome |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Min. Illumination | 0.01 Lux |
| Network Camera Type | Fixed Dome |
| Category Code | FNC |


