IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.48kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 21 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 9.7 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.61 kg |
| Shipping Box Width | 10.7 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00218 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.61 kg |
| Unit Net Weight | 0.48 kg |
| Dimensions | 166.2 mm × Φ70 mm |
| Power consumption | 4.9 Watts |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -40°C to +60°C |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.8”2Megapixel progressive CMOS |
| Electronic Shutter Speed | Auto/Manual 1/3 s–1/100000 s |
| MicroSD Card Slot | 1 |
| Power supply requirements | 12V DC/PoE (802.3af) |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| IR Illumination | Yes |
| Effective pixels | 1920 (H) ×1080 (V) |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Lens Mount | M12 |
| Min. Illumination | 0.002 Lux |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


