IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 0.4kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 25 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 11 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.72 kg |
| Shipping Box Width | 14 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.00385 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.72 kg |
| Unit Net Weight | 0.4 kg |
| Power consumption | 7.2 Watts |
| Operating temperature range | -30°C to +50° |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/2.7” |
| Power supply requirements | DC 12V1A |
| Camera design | Bullet |
| Power options | 12V |
| Environment | Outdoor |
| Supports card capacities up to | 256GB |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| Category Code | FNC |


