IP Cameras
Technical info of the product
| Manufacturer: | DAHUA | Weight: | 3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 50.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 20 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 3.814 kg |
| Shipping Box Width | 33.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.03383 cubm |
| Unit Gross Weight | 3.81 kg |
| Unit Net Weight | 3 kg |
| Audio-In | 1 |
| Audio-Out | 2 |
| RJ45 | 1 |
| Operating temperature range | -30°C to +65°C |
| Pixel Resolution | 2 Mega Pixel |
| Sensor size | 1/1.8' |
| Power supply requirements | 12VDC 1A |
| Power options | 12V/PoE |
| Environment | Outdoor |
| IR Illumination | Yes |
| Focal Length | 10mm–50mm |
| Network Camera Type | Fixed/HDTV/Megapixel/Outdoor |
| RS-485 | 1 |
| Category Code | FNC |


