Inkjet Printers
Technical info of the product
| Manufacturer: | HP | Weight: | 8.62kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 56.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 48.5 cm |
| Shipping Box Weight | 10.2 kg |
| Shipping Box Width | 30 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.08221 cubm |
| Unit Gross Weight | 10.2 kg |
| Unit Net Weight | 8.62 kg |
| Colour | Black |
| Dimensions | 496 x 420 x 203 mm |
| Model name | OfficeJet Pro 8210 |
| USB 2.0 | Yes |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| WiFi | Yes |
| Memory | 256 MB |
| Paper format and size(mm) | A4/210 C- 297 |
| ETH | Yes |
| Built-in Network | W-LAN 802.11b/g/n |
| Duty Cycle, Maximum | 1500 Pages/month |
| Paper Handling input | 250 sheets |
| Print speed PPM | 18 |
| Printer Technology | Thermal Inkjet |
| Category Code | INJ |


