All In One
Technical info of the product
| Manufacturer: | PANTUM | Weight: | 10.54kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 55 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 46 cm |
| Shipping Box Weight | 13.7 kg |
| Shipping Box Width | 43 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1088 cubm |
| Unit Gross Weight | 13.7 kg |
| Unit Net Weight | 10.54 kg |
| Dimensions | 415 x 360 x 352mm |
| Model name | M7300FDW |
| USB 2.0 | Yes |
| Memory (RAM) | 512MB |
| CPU | 600 MHz |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| Windows Vista | Yes |
| WiFi | Yes |
| Linux | Yes |
| Windows XP | Yes |
| Full-duplex | Yes |
| NFC | Yes |
| Paper format and size(mm) | A4/210 C- 297 |
| ETH | Yes |
| Built-in Network | W-LAN 802.11b/g/n |
| Copy function | Yes |
| Duty Cycle, Maximum | 60000 Pages/month |
| First print | 8.2 sec |
| Paper Handling input | 250 sheets |
| Paper Handling output | 150 sheets |
| Print speed PPM | 33 |
| Printer Technology | Laser |
| Scan function | Yes |
| Fax Function | Yes |
| Resolution up to | 1200x1200 dpi |
| ADF | Yes |
| Category Code | AIO |


