All In One
Technical info of the product
| Manufacturer: | HP | Weight: | 19.45kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 66.5 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 48.5 cm |
| Shipping Box Weight | 23.7 kg |
| Shipping Box Width | 54.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.1758 cubm |
| Unit Gross Weight | 23.7 kg |
| Unit Net Weight | 19.45 kg |
| Model name | OfficeJet Pro 7740 |
| USB 2.0 | Yes |
| Included Accessories | HP 952 Setup Black OfficeJet Ink Cartridge (~1000 pages), HP 952 Setup CMY OfficeJet Ink Cartridge (~625 pages), No CD Flyer, Power cord, Setup poster Getting started guide. |
| Memory (RAM) | 512MB |
| CPU | 1.2 GHz |
| Windows 7 | Yes |
| Windows 8 | Yes |
| Windows 10 | Yes |
| Windows Vista | Yes |
| WiFi | Yes |
| MacOS | Yes |
| Linux | Yes |
| Windows XP | Yes |
| Paper format and size(mm) | A3/297 C- 420 |
| ETH | Yes |
| Built-in Network | W-LAN 802.11b/g/n |
| Copy function | Yes |
| Duty Cycle, Maximum | 30000 Pages/month |
| First print | 9 sec |
| Paper Handling input | 250 sheets |
| Paper Handling output | 75 sheets |
| Print speed PPM | 22 |
| Printer Technology | Thermal Inkjet |
| Scan function | Yes |
| Fax Function | Yes |


