Batteries
Technical info of the product
| Manufacturer: | NITECORE | Weight: | 0.0755kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 15 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 5 cm |
| Shipping box quantity | 2 |
| Shipping Box Weight | 0.196 kg |
| Shipping Box Width | 5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0001875 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.098 kg |
| Unit Net Weight | 0.0755 kg |
| Colour | Yellow |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Nominal voltage | 3.6 V |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Category Code | BAT |


