USB / Lightning Cables
Technical info of the product
| Manufacturer: | GEMBIRD | Weight: | 0.03kg |
|---|
| Length | 1 m |
|---|---|
| Product Type | Cable |
| Shipping Box Depth | 16.6 cm |
| Shipping Box Height | 8 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 0.05 kg |
| Shipping Box Width | 2 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0002656 cubm |
| Unit Gross Weight | 0.05 kg |
| Unit Net Weight | 0.03 kg |
| Connectors | USB Type-C (male), USB Type-C (male) |
| USB/Lightning cable type | USB-C to USB-C |
| Category Code | UCB |


