Scales
Technical info of the product
| Manufacturer: | EUFY | Weight: | 1.3kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 32 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 4.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.55 kg |
| Shipping Box Width | 31.5 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.004536 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.55 kg |
| Unit Net Weight | 1.3 kg |
| Colour | Black |
| Bathroom scale features | BMI calculation/Body fat display/Kilograms/Pounds/Smart home |
| Bathroom scale type | Digital |
| Battery | AAA x3 |
| Maximum load | 180kg |
| Platform material | Glass |
| Power source | AAA batteries x3 |
| Category Code | BSC |


