Hair Stylers
Technical info of the product
| Manufacturer: | REVLON | Weight: | 1.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 32 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 10.5 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.242 kg |
| Shipping Box Width | 26 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.008736 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.24 kg |
| Unit Net Weight | 1.2 kg |
| Colour | Red |
| Power consumption | 1100 Watts |
| Cord length | 3 m |
| Number of modes | RVDR5279UKE |
| Number of temperature settings | 3 |
| Category Code | BAC |


