Shredders
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 1.8kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 30 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 28 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 1.922 kg |
| Shipping Box Width | 16 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01344 cubm |
| Unit Gross Weight | 1.92 kg |
| Unit Net Weight | 1.8 kg |
| Colour | Black / Grey |
| Model name | Powershred P-25S |
| Entry width | 220 mm |
| Security levels | P-1 |
| Category Code | SHD |


