Shredders
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 3.9kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 35 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 37 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 4.3 kg |
| Shipping Box Width | 21 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.0272 cubm |
| Unit Gross Weight | 4.3 kg |
| Unit Net Weight | 3.9 kg |
| Colour | Black |
| Model name | M-7C |
| Speed | 4x35mm |
| Can shred | Credit cards/Staples |
| Security levels | P-4 |
| Category Code | SHD |


