Shredders
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 3.2kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 35 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 35 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 4.34 kg |
| Shipping Box Width | 21 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02573 cubm |
| Unit Gross Weight | 4.34 kg |
| Unit Net Weight | 3.2 kg |
| Colour | Black |
| Model name | 6M |
| Speed | 4x12mm |
| Can shred | Credit cards/Paper clips/Staples |
| Security levels | P-4 |
| Category Code | SHD |


