Shredders
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 2.99kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 38 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 36 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 3.79 kg |
| Shipping Box Width | 21 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.02873 cubm |
| Unit Gross Weight | 3.79 kg |
| Unit Net Weight | 2.99 kg |
| Colour | Black |
| Model name | 36C |
| Can shred | Credit cards/Paper clips/Staples |
| Security levels | P-4 |
| Waste collection capacity | 12 l |
| Shred width | 4 x 40mm |
| Category Code | SHD |


