Other Office Products
Technical info of the product
| Manufacturer: | FELLOWES | Weight: | 1.95kg |
|---|
| Shipping Box Depth | 49 cm |
|---|---|
| Shipping Box Height | 18 cm |
| Shipping box quantity | 1 |
| Shipping Box Weight | 2.665 kg |
| Shipping Box Width | 17 cm |
| Unit Brutto Volume | 0.01499 cubm |
| Unit Gross Weight | 2.67 kg |
| Unit Net Weight | 1.95 kg |
| Colour | Black / Silver |
| Dimensions | 10.48 x 43.66 x 13.97 cm |
| Model name | Saturn 3i A4 |
| Entry width | 235 mm |
| Max pouch thickness | 125 micron |
| Paper format and size(mm) | A4/210 C- 297 |
| Number of rollers | 2 |
| Category Code | OEQ |


